Saat 01.30 sıralarında Dudullu Organize Sanayi Nahiyesi içerisindeki katı atık yekuna merkezinde, katı atıkların ayrıştırıldığı bantta şimdi belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Çalışanların gayretlerinin zayıf kalması üzerine itfaiyeye haber verildi.
KISA MÜDDETTE SÖNDÜRÜLDÜ
Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangın sırasında, katı atık yığınları içten içe yanması üzerine iş makinası ile dağıtıldı. Yaklaşık yarım saat süren çalışmalar sonucu, yangın denetim altına alındı.
Kısa müddetli olan yağmur ise yangının büyümesine mahzur oldu. Yangının denetim altına alınması sonrası soğutma çalışmaları yapıldı. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangının çıkış nedeni incelemeler sonrası netleşecek.
Karar